Regulamin

 Regulamin Stowarzyszenia Wędkarskiego „Hutnik”.

  1. Teren byłej pływalni „Piaskowe” jest własnością Huty”Pokój” S.A. oddany w dzierżawę Stowarzyszeniu,
    która obiekt powinna udostępnić wszystkim członkom Stowarzyszenia.
  2. Członkiem Stowarzyszenia może zostać w pierwszej kolejności pracownik lub rencista i emeryt Huty i spółek przynależnych, następnie osoba spoza tego grona po uiszczeniu dodatkowej składki.
  3. Członek Stowarzyszenia  musi posiadać kartę wędkarską ale nie musi mieć opłaconych składek PZW.
  4. Maksymalna ilość członków Stowarzyszenia wynosi 60 osób .
  5. Z czynu na rzecz Stowarzyszenia zwolniony jest Zarząd Stowarzyszenia, który koordynuje pracami
    społecznymi oraz osoby, które ukończyły 70 lat.
  6. Członkom Stowarzyszenia zezwala się na wędkowanie z dowolnego stanowiska za wyjątkiem
    terenu przyległego do hali sportowej K.S „Pogoń”.
  7. Akwen udostępniony jest do wędkowania całodobowo przez cały tydzień.
  8. Dla członków Stowarzyszenia będzie udostępnione pomieszczenie dla celów socjalnych(kawa, herbata) . Korzystający są zobowiązani do utrzymania porządku i czystości w pomieszczeniu.
  9. Ryby drapieżne można łowić na spinning, jeżeli nie przeszkadza to innym wędkującym. Każda ryba prawidłowo złowiona w obrębie głowy, niezależnie od metody połowu jeśli jest wymiarowa może być zabrana (np: szczupak na białą przynętę, karp na błysk).
  10. Każdy członek ma obowiązek odrobienia prac społecznych do 30 kwietnia.
  11. Terminy zakończenia prac na rzecz Stowarzyszenia, rozpoczęcia wędkowania, pobierania i wysokości składek,  zarybień, kalendarza zawodów wędkarskich ustala Walne Zebranie lub Zarząd.
  12. Po zarybieniu o otwarciu zbiornika decyduje Zarząd.
  13. Zezwala się na wędkowanie tylko na jedną wędkę metodą spławikową oraz gruntową. złowioną rybę należy wyciągnąć z wody obowiązkowo używając podbieraka .
  14. Obowiązuje zakaz połowu na pływającą po powierzchni wody przynętę.
  15. Limity połowu i wymiar ryb ustala Walne Zebranie z możliwością korygowania przez Zarząd w zależności od wielkości ryb (zmiany będą ogłoszone w gablotce i na stronie internetowej).
  16. Podczas wędkowania członek Stowarzyszenia musi posiadać indywidualny rejestr odławianych ryb i legitymację.
  17. Po złowieniu ryby przeznaczonej do zabrania należy niezwłocznie wpisać do rejestru : datę , godzinę połowu oraz gatunek i wymiar ryby.
  18. Nie istnieje możliwość zamiany ryb złowionych i wpisanych w rejestrze.
  19. Na akwenie obowiązuje zakaz zabijania i czyszczenia złowionych ryb, niszczenia mienia wycinania drzewek i roślinności wodnej oraz kąpania się.
  20. Podczas wędkowania złowiona ryba musi znajdować się w siatce( minimum 3 pierścienie) na stanowisku, można w niej przetrzymywać ryby z limitu karpia złowione poprzedniej doby(połowy w nocy), po opuszczeniu łowiska zabierając limit karpia obowiązuje zakaz dalszego połowu w danym dniu.
  21. Limit tygodniowy złowionych ryb rozpoczyna się w Niedzielę od godziny 0.00, kończy się w sobotę o godzinie 24.00 .
  22. Dozwolone nęcenie i połów na koszyczek(sprężynę) począwszy od pierwszego stolika po obu stronach stawu w prostej linii zgodnie z pozycją podestu(po prostu nie nęcimy na boki w kierunku hali).zakaz nęcenia i połowu na kulki proteinowe oraz pellet powyżej 2mm.
  23. Po złowieniu rocznego limitu karpia i nieuiszczeniu dodatkowej opłaty obowiązuje całkowity zakaz połowu.
  24. Przed przystąpieniem do wędkowania wędkarz ma obowiązek uprzątnąć stanowisko w promieniu 5 metrów i utrzymać je w czystości, nie stosowanie się do tego zapisu grozi karą, którą ustali Zarząd.
  25. Członek Stowarzyszenia ponosi pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoje i osób towarzyszących na terenie akwenu.
  26. Członek Stowarzyszenia uprawniony do wędkowania może odstąpić wędkę współmałżonkowi , ale w jego obecności i w ramach własnego limitu połowu.
  27. Dopuszcza się do wędkowania przez młodzież do lat 14 na osobną wędkę , w ramach własnego stanowiska i limitu połowu opiekuna.
    Młodzież może wędkować tylko w porze dziennej od świtu do zmierzchu. W przypadku połowu metodą spinningową dozwolone jest wędkowanie przez 1 osobę.
  28. Członek Stowarzyszenia zobowiązany jest poddać się kontroli ilości i wielkości złowionych ryb oraz wpisu w rejestrze.
  29. Kontrolującym może być Straż wędkarska Stowarzyszenia oraz każdy członek Stowarzyszenia.
  30. Członek Stowarzyszenia przyłapany na oszukiwaniu w w/w kwestii lub uniemożliwiający kontrolę będzie wypisany z Stowarzyszenia bez prawa zwrotu składki członkowskiej.
  31. Składka członkowska ustalona przez Walne Zebranie będzie wpłacana jednorazowo do 15 marca, po tej dacie uznaje się rezygnacje członka oraz możliwość przyjęcia w to miejsce nowego.
  32. Zakaz spożywania alkoholu.
  33. Zapisy w regulaminie oraz jego treść może zmieniać tylko Walne Zebranie większością głosów lub Zarząd.
  34. Członek Stowarzyszenia Wędkarskiego „Hutnik” po zapoznaniu się i podpisaniu regulaminu przyjmuje obowiązki i konsekwencje zawarte w jego treści.
  35. Młodzież od 14-18 lat może zostać członkiem stowarzyszenia po wpłacie 50% składki. Poza tym jest zobowiązana do odrobienia czynów w obecności opiekuna. Może łowić tylko w obecności opiekuna. Obowiązuje 50% limit połowu.
  36. Dziecko członka stowarzyszenia w wieku od 14-18 lat może trenować łowienie wraz z opiekunem członkiem stowarzyszenia – rodzic członek Stowarzyszenia w tym czasie nie może łowić.
  37. Członek Stowarzyszenia zobowiązany jest do posiadania klucza do bramy wejściowej.
  38. W godz. 22.00-6.00 obowiązuje cisza nocna, wobec osób zakłócających ciszę nocną poprzez niewłaściwe zachowanie mogą zostać wyciągnięte sankcje.
  39. Zezwala się na połów na method feeder- do podajnika można używać zanęty lub pelletu do 2 mm. jako przynętę można stosować dumbellsy, waftersy, kulki pop-up.
  40. Podczas połowu metodami gruntowymi obowiązuje całkowity zakaz donęcania dodatkowego (kulami z ręki, procy itp.)

UCHWAŁA ZARZĄDU NR. 8/2017

   REGULAMIN ŁOWIENIA SPOD LODU.

1.Łowienie ryb spod lodu odbywa się na własną odpowiedzialność(zalecana linka asekuracyjna).

2.Średnica wierconego otworu do 20 cm.

3.Minimalna odległość między otworami 1m.

4.Zakaz zanęcania suchą zanętą tylko żywą przynętą(pinka, jokers ,ochotka itp.)

5.Połów na jedną wędkę metodą spławikową lub mormyszką.

6.Wymiary ryb zgodnie z regulaminem.

7.Zabrania się łowienia ryb w porze nocnej tj. od zmierzchu do świtu.

8.Ryby złowione spod lodu, przeznaczone do zabrania, należy uśmiercić bezpośrednio po złowieniu.

 

                REGULAMIN ZAWODÓW WĘDKARSKICH- 2025 R.

  1. Poza zawodami bez nęcenia na pozostałych zawodach można stosować zanętę sypką w ilości do 4 litrów razem z ziemią i gliną, dodatkowo można użyć przynęt typu: kukurydza, pęczak, konopie, cieciorka, robaki ,groch itp. W ilości do 1 kg łącznie-na 4-godzinne zawody.
  1. W zawodach II- turowych ilość zanęt może zostać zwiększona o 100 % niż dla zawodów jednodniowych(4-godzinnych) . Ziarna pozostają bez zmian w ilości 1 kg łącznie.
  2. Na zawodach maraton parami , 20-to godzinnych limit 10 litrów zanęty razem z ziemią i gliną .Ziarna pozostają bez zmian w ilości do 1 kg łącznie.
  3. Ustalono że po złowieniu jesiotra  należy go zważyć w obecności najbliższego innego uczestnika –waga będzie ustawiona mniej więcej na środku, rybę do wagi transportujemy w podbieraku, po odważeniu  wypuszczamy do wody.
  4. Nęcenie wstępne(ciężkie) dozwolone kulami odpowiadające wielkością mieszczącej się w zaciśniętych dłoniach.
  5. Donęcanie podczas zawodów zanętą sypką w ilości ugniecionej swobodnie jedną ręką.
  6. Ustalono poprzez głosowanie , że tołpyga będzie wliczana do wagi zawodów. Pstrąg nie wchodzi do wagi zawodów. 
  7. Ryby takie jak Karp, Amur i Pstrąg  złowione w zawodach w ramach limitu dziennego i tygodniowego można zabrać do domu. Nie można odstępować ryb ( za wyjątkiem pstrąga).
  8. Ustalono minimalną długość siatki wynoszącą 3m, uczestnik z krótszą siatką nie będzie dopuszczony do zawodów.